Wear-bond Comfort-king Anti-fatigue Mat, Diamond Emboss, 24 X 36, Black
Crown
SKU: CWNWBZ023KD
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Mat Surface | Deck Plate PVC |
| Thickness | 0.63" |
| Global Product Type | Anti Fatigue Mats |
| Application | Indoor/Dry Areas |
| Backing Material | Zedlan™ Foam |
| Backing Type | Sponge |
| Ship Class Code | B |
| Color(s) | Black |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 24" |
| Length | 36" |
| Material(s) | PVC |
| Mat Type | Anti-Fatigue Mat |
| Shape | Rectangular |
| Manufacturer | Crown |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Brand | Crown |
| Mpn | WB Z023KD |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!