Safewalk-light Heavy-duty Anti-fatigue Mat, Rubber, 36 X 60, Terra Cotta
Crown
SKU: CWNWSCT35TC
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Length | 60" |
| Color(s) | Terra Cotta |
| Thickness | 0.5" |
| Material(s) | Rubber |
| Width | 36" |
| Global Product Type | Anti Fatigue Mats |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | Grease-Resistant—Rubber/nitrile blend for use in wet, oily or dry areas. |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Application | Indoor |
| Backing Material | Rubber |
| Mat Type | Anti-Fatigue Mat |
| Shape | Rectangular |
| Mpn | WS CT35TC |
| Manufacturer | Crown |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Brand | Crown |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!