Ribbed Vinyl Anti-fatigue Mat, 24 X 36, Gray
Crown
SKU: CWNFL2436GY
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Color(s) | Gray |
| Mat Surface | Rib Emboss |
| Backing Material | PVC Sponge |
| Global Product Type | Anti Fatigue Mats |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Application | Indoor |
| Thickness | 0.38" |
| Width | 24" |
| Length | 36" |
| Material(s) | PVC |
| Mat Type | Anti-Fatigue Mat |
| Shape | Rectangular |
| Backing Type | Smooth |
| Manufacturer | Crown |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Brand | Crown |
| Mpn | FL 2436GY |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!