Mat-a-dor Entrance/scraper Mat, Rubber, 24 X 32, Black
Crown
SKU: CWNMASR42BK
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 5% |
| Thickness | 0.63" |
| Material(s) | Rubber |
| Global Product Type | Wiper Mats |
| Ship Class Code | B |
| Color(s) | Black |
| Length | 32" |
| Width | 24" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 25% |
| Backing Material | Rubber |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Total Recycled Content Percent | 30% |
| Mat Type | Anti-Fatigue Mat |
| Shape | Rectangular |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Mpn | MA SR42BK |
| Brand | Crown |
| Manufacturer | Crown |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!