Industrial Deck Plate Anti-fatigue Mat, Vinyl, 36 X 60, Black/yellow Border
Crown
SKU: CWNCD0035YB
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Backing Material | PVC Foam Cushion |
| Length | 60" |
| Width | 36" |
| Material(s) | Vinyl |
| Thickness | 0.56" |
| Application | Indoor/Industrial |
| Global Product Type | Anti Fatigue Mats |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Color(s) | Black/Yellow Border |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Mat Type | Anti-Fatigue Mat |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Crown |
| Manufacturer | Crown |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Mpn | CD 0035YB |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!