High-density Interleaved Commercial Can Liners, 30 Gal, 0.39 Mil, 30" X 37", Black, 500/carton
Inteplast Group
SKU: IBSS303710K
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Grade | Medium-Duty |
| Color Family | Black |
| Height | 37" |
| Material(s) | Formosa Resins |
| Application | Can Liner |
| Capacity Range (Volume) [Max] | 30 gal |
| Ship Class Code | B |
| Color(s) | Black |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Global Product Type | High-Density Waste Can Liners |
| Thickness | 0.39 mil |
| Width | 30" |
| Closure Type | Tie |
| Capacity Range (Volume) [Min] | 20 gal |
| Manufacturer | Inteplast Group |
| Mpn | S303710K |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Brand | Inteplast Group |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!