Foam Hinged Lid Container, Hoagie Container With Removable Lid, 5.3 X 9.8 X 3.3, White, 125/bag, 4 Bags/carton
Dart®
SKU: DCC99HT1R
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Ship Class Code | D |
| Material(s) | Extruded Polystyrene |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Vented (Yes/No) | No |
| Special Features | Hoagie Container with Removable Lid |
| Hinged Lid (Yes/No) | Yes |
| Color(s) | White |
| Depth | 9.8" |
| Width | 5.3" |
| Number of Compartments | 1 |
| Height | 3.3" |
| Food Container Type | Hinged Lid Container |
| Material Type | Foam |
| Global Product Type | Takeout Food Containers |
| Manufacturer | Dart® |
| Mpn | 99HT1R |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Brand | Dart® |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!