Champpak Carryout Boxes, #8, 6 X 4.75 X 2.5, Kraft, Paper, 300/carton
SCT®
SKU: SCH0738
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Material Type | Paper |
| Food Container Type | Box |
| Vented (Yes/No) | Yes |
| Material(s) | Kraft |
| Global Product Type | Takeout Food Containers |
| Ship Class Code | D |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Color(s) | Brown |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Depth | 4.75" |
| Hinged Lid (Yes/No) | Yes |
| Number of Compartments | 1 |
| Height | 2.5" |
| Width | 6" |
| Special Features | #8 |
| Manufacturer | SCT® |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Brand | SCT® |
| Mpn | SCH 0738 |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!