1/8-fold Linen-replacement Dinner Napkins, Two-ply, 17 X 17, White
Dixie®
SKU: GPC92117
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Folded Width | 4.25" |
| Package Includes | Includes 100 napkins per pack, 400 napkins per carton. |
| Material(s) | Paper |
| Number of Napkins Per Container | 100 |
| Ship Class Code | C |
| Global Product Type | Dinner Napkins |
| Depth | 17" |
| Number of Plies | 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Color(s) | White |
| Width | 17" |
| Napkin Type | Dinner |
| Folded Depth | 8.5" |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Manufacturer | Dixie® |
| Mpn | 92117 |
| Brand | Dixie® |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!