Wifi Smart Dimmer, 1.72 X 1.64 X 4.1
WEMO®
SKU: BLKWDS060
Shop with us today! No membership fee required!
$100 minimum orders
FREE DOCK-TO-DOCK SHIPPING $2,000*
| Global Product Type | Smart Device Light Switches |
| Ship Class Code | A |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 1.72" |
| Depth | 1.64" |
| Height | 4.1" |
| Power Requirements | 120 V/15 A/60 Hz/400 W (Incandescent), 150 W (CFL or LED) |
| Wi-Fi Technology | 801.11n @ 2.4 GHz |
| Package Includes | Face Plate |
| Compatible Devices | Amazon Alexa® |
| Operating System Compatibility | Android™ 6.0 and Later |
| Processing Time | 1-2 Business Days |
| Mpn | WDS060 |
| Brand | WEMO® |
| Manufacturer | WEMO® |
Subscribe TODAY for our monthly newsletter!